Дуже часто, коли людину щось починає турбувати, – болить живіт, нога, з’явився якийсь висип на шкірі тощо, вона намагається шукати відповіді у інтернеті, знайомих тощо, звертаючись до лікаря у останню чергу. Звичайно є винятки.

При цьому найчастіше зробити вірну діагностику за допомогою інформації з інтернету неможливо. Дуже багато інформації, схожі симптоми, брак медичних знань та досвіду. І це насправді небезпечно, бо деякі стани можуть бути вкрай небезпечними та потребувати негайної медичної допомоги.

Саме тому важлива своєчасна та достовірна діагностика. Допомогти в цьому може медичний чат-бот Марта. Для цього спільно з практикуючими сімейними лікарями та педіатрами створено розділ «Дізнатись діагноз». В основі розроблених алгоритмів діагностики, що відповідають сучасним протоколам діагностики та лікування, затверджених МОЗ України, закладено британський довідник сімейної медицини.

Розділ включає 2 підрозділи, відповідно для дорослих та дітей. В кожному підрозділі симптоми розташовано по категоріям. Наприклад, «Ротова порожнина», «Біль в животі», «Кашель та дихання», «Проблеми травлення» тощо. Це дозволяє швидше зорієнтуватись та обрати потрібну категорію.

Завдяки розробленим алгоритмам діагностики захворювань за наявними симптомами можна визначити попередній діагноз(и) та отримати рекомендації щодо подальших дій.

Такий підхід до самодіагностики захворювань дозволяє при появі проблем зі здоров’ям визначити ступінь загрози та своєчасно звернутись за медичною допомогою.. Є захворювання та стани, що навіть не потребують візиту до лікаря та проходять самостійно. У той же час чимало небезпечних для життя захворювань мають симптоматику, схожу з багатьма звичайними хворобами.

Зверніть увагу! Для підтвердження діагнозу та призначення лікування (у разі потреби) необхідно звернутись до відповідного лікаря. Пам’ятайте, що самолікування може зашкодити Вашому здоров’ю.

Нагадуємо, підключитись до «Марти» можна за посиланням https://medbucha.org/medbot-marta за допомогою смартфону через Viber чи Telegram.