В Україні запускають електронний рецепт на антибіотики.
З 1 серпня купити антибіотики в аптеках можна буде тільки по рецепту.
 
Під час перехідного режиму будуть діяти як паперові, так і електронні рецепти на антибіотики.
 
Рецепт на антибіотики можна буде отримати в будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Проте для отримання саме електронного рецепта необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я. Кожен пацієнт може це зробити або, уклавши декларацію з сімейним лікарем.
 
Рецепт на антибіотики може виписати як ваш сімейний лікар, так і лікар вузької спеціалізації, який призначає вам лікування.
 
Лікар призначає ліки в рецепті за діючою речовиною, зазначаючи її лікарську форму та дозування. А крім цього також вкаже спосіб застосування ліків та тривалість його прийому. Відповідне призначення фіксується в інформаційній довідці до електронного рецепта, яку лікар надрукує та засвідчить особистим підписом та печаткою.
 
Пацієнт може погасити електронний або паперовий рецепт в аптеці, обравши будь-який із наявних брендів лікарських засобів, що містить діючу речовину, зазначену в рецепті. Так, пацієнт буде приймати рішення про покупку на свій розсуд та відповідно до власного бюджету.