Коронавірус, на жаль, не зник! В Україні стрімко зростає кількість хворих.
Про важливість вакцинації, схему вакцинації, про бустерні дози та наявні в нашому закладі вакцини розповідає сімейний лікар нашого центру Борисенко Наталія Олександрівна.

На сьогодні відмічається тенденція збільшення кількості пацієнтів із «запущеними» хворобами, їх ускладненнями, часто після самостійного лікування за «порадами сусідки» чи «з Інтернету». І це й не дивно, адже в останні 7 місяців повномасштабної війни в нашій державі, коли немає впевненості в завтрашньому дні, змушує розставляти пріоритети не на користь власного здоров’я.

Як би нам цього не хотілось, але коронавірус теж нікуди не зник. На додаток, фіксується збільшення рівня захворюваності за останній місяць (до прикладу, за минулий тиждень було виявлено майже 37 тисяч підтверджених випадків COVID-19), на жаль, наявні летальні випадки. Не нехтуйте вакцинацію! Саме вона здатна захистити та вберегти Вас від тяжких ускладнень.

Коронавірусна хвороба – це респіраторне захворювання, яке активно мутує, і наразі вакцинованим необхідне підсилення вже існуючого імунітету, щоб запобігти насамперед важким та летальним випадкам.

Науково доведено, що бустерна доза на 95% захищає людей від смерті внаслідок COVID-19. Імунна система стає більш «натренованою» до розпізнавання нових штамів коронавірусу. Зростає кількість та якість антитіл, які готові до захисту від нових штамів вірусу.

Вакцини, що наявні в нашому закладі як для первинної, так і бустерної вакцинації:
🔸CoronaVac (Китай) (інактивована вакцина, дві дози з інтервалом 14-28 днів)
🔸Pfizer/BioNTech (торгова назва Комірнаті, виробник Бельгія) м-РНК вмісна вакцина (дві дози з інтервалом у 21 день).

Більше інформації про кожну з вакцин можна знайти за посиланням: https://vaccination.covid19.gov.ua

🔹Вводити першу бустерну дозу рекомендовано всім людям від 18 років вже через 5 місяців із дати отримання другого щеплення проти COVID-19.
🔹Друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

Звертаю вашу увагу, що затверджені нові схеми вакцинації відповідно до рекомендації WHO, EMA та ECDC, Національної технічної групи експертів з питані імунізації. Ці схеми вакцинації, окрім того, що безпечні, ще й захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби. (Наказ МОЗ України №1586 від 2.09.2022).

Дітям з 12 років, вагітним та годуючим можна ТІЛЬКИ Пфайзер!

☎ Записуватися на вакцинацію можна у вашого сімейного лікаря або за номером 067-587-73-81