Щорічно 5 травня за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) відзначається Всесвітній день гігієни рук. Дата цього заходу обирається не випадково: 5-й день 5-го місяця символізує 5 пальців на кожній руці людини. Оскільки руки є одним із основних факторів ризику розповсюдження хвороботворних мікроорганізмів, гігієна рук дозволяє знизити рівень поширення інфекційних захворювань. Сьогодні Керівник відділу інфекційного контролю та координатор з гігієни рук нашого центру Машталяр Тетяна Анатоліївна підготувала для вас корисну інформацію про гігієну рук.

 
Найбруднішими предметами, з якими щодня стикається майже кожна людина, є мобільні та стаціонарні телефони, письмові столи, клавіатура та мишка комп’ютера, кнопки ліфта, вимикачі світла, дверні ручки та усі поруччя. 
 
Гігієна рук, з використанням миючих засобів, рекомендовано проводити:
🔸 на початку та в кінці робочого дня
🔸 перед приготуванням, прийомом та роздачею їжі
🔸 після відвідування туалету або зміни підгузку
🔸 перед прийомом ліків
🔸 після контакту з брудними предметами чи поверхнями

🔸 коли виникає відчуття забруднених рук

 

Для миття рук рекомендують використовувати рідке мило з дозатором. Важливо пам’ятати, що вода і звичайне туалетне мило не вбиває мікроорганізми, тому ефективність миття залежить лише від того, наскільки ретельно ви трете долоні. Але навіть цей простий процес, якщо він зроблений правильно, допомагає видалити до 90% мікробів з рук.

 
Більшість інфекцій, пов’язаних з медичною допомогою, можна попередити при дотриманні гігієни рук – своєчасного і правильного дотримання чистоти рук. 

Будь-який медичний працівник чи особа, яка здійснює догляд за хворим, чи опиняється в прямому або непрямому контакті з пацієнтами, повинна бути зацікавлена в забезпеченні гігієни рук та вміти виконувати відповідні процедури правильно і в потрібний час.

 
Як і коли слід вживати заходи, що забезпечують гігієну рук?
 
Перш за все, обробляйте руки антисептиком на спиртовій основі, це найкращий спосіб повсякденної гігієнічної антисептики рук. Це засіб більш швидкодіючий, ефективніше і краще переноситься вашими руками, ніж миття милом і водою. Але він дієвий лише в разі, якщо ваші руки не забруднені. 
Мийте руки милом і водою, якщо вони явно забруднені в тому числі кров’ю чи іншими біологічними рідинами, а також після відвідування туалету.