Всесвітній день боротьби з туберкульозом за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щороку відзначається 24 березня.

Туберкульоз – хвороба, яка поруч! Але разом із нею існує багато міфів і стереотипів, які заважають своєчасній діагностиці та лікуванню цієї хвороби. Тож, розберемо найпоширеніші з них для найкращого розуміння цієї проблеми.
Про міфи пов‘язані з туберкульозом розповідає сімейний лікар нашого центру Бородіна Катерина Юріївна.

1️⃣❌Туберкульоз – це хвороба малозабезпечених та знедолених. Це – міф! Хвороба не вибирає кого вражати. На туберкульоз можуть захворіти не тільки безпритульні, люди, позбавлені волі, він вражає також військовослужбовців, медиків, шахтарів і металургів, людей, що мають захворювання, які призводять до ослаблення імунітету, таких як: цукровий діабет, захворювання нирок, постійний прийом імуносупресивних препаратів; вагітних і людей похилого віку.
2️⃣❌Туберкульоз не виліковний.
Це – не відповідає дійсності. Його можна і треба лікувати, і найкращих результатів досягають ті пацієнти, які неухильно дотримуються рекомендацій лікаря та не переривають лікування ні на один день.
3️⃣❌Туберкульоз – це тільки хвороба легень.
Це – міф! Всі органи і тканини людини можуть бути уражені туберкульозом. Мікобактерії виділяються у зовнішнє середовище в залежності від того, який орган, чи систему вони вразили.
4️⃣❌Всі хворі на туберкульоз – заразні.
Міф. Поширюють інфекцію лише люди, в мокротинні яких знаходиться жива бактерія. На самому початку лікування людина все ще може поширювати інфекцію, але вже через пару тижнів стає абсолютно безпечною для оточуючих.
5️⃣❌Лікуватися від туберкульозу треба тільки в стаціонарі.
Ні! Лікуватися можна під наглядом сімейного лікаря амбулаторно. Найважливіше – не пропускати прийом ліків, не змінювати самостійно схеми лікування та своєчасно повідомляти про побічні ефекти від лікування, якщо вони будуть, свого лікаря.

✅​Не нехтуйте своєю безпекою та своєчасно проходьте скринінг на виявлення туберкульозу у свого сімейного лікаря. У разі виявлення хвороби, лікування є безкоштовним та підбирається індивідуальний спосіб прийому протитуберкульозних препаратів.