Від недотримання правил гігієни у дітей різного віку найчастіше розвиваються гострі та хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту – глистяні інвазії, стоматит, або шкіри – педикульоз, грибкові ураження нігтів, шкіри; ангіна та ін. Про важливі правила гігієни дітей розповідає сімейний лікар нашого центру Петренко Емілія Михайлівна.

Патогенні мікроорганізми часто поширюються, коли дитина торкається предмета, забрудненого мікроорганізмами, а тоді – власного обличчя, очей, носа, рота. Тому треба вчити дітей не торкатися немитими руками волосся, лиця.

Попередити розповсюдження респіраторних інфекційних хвороб допоможе дотримання правил гігієни при чханні та кашлі. Треба навчити дитину під час кашлю чи чхання прикривати рот та ніс одноразовою серветкою або паперовим носовичком та викидати їх у смітник одразу після використання. Коли немає серветки, закрити обличчя з допомогою рукава чи зігнутої в лікті руки. Носовичок не використовують, бо в ньому накопичуються мікроорганізми.

Після кашлю та чхання регулярно мити руки.

При появі перших симптомів інфекційного захворювання, необхідно дитину залишити вдома, щоб попередити ускладнення та передачу інфекції іншим. У школу можна повернутися після повного одужання.

Діти мають бути обізнаними:

✅перше та основне правило гігієни – регулярне миття рук з милом, особливо перед кожним прийомом їжі, після відвідування туалету та поверненні з прогулянки додому.

Змалечку треба пояснювати дітям, що на всіх предметах є бруд та мікроби, які часто залишаються на шкірі рук. Коли не мити рук, то збудники хвороб можуть потрапити в організм.

Розкажіть та покажіть дитині як правильно мити руки:
🔸закотивши вище рукави, спочатку намочуємо руки водою,
🔸потім намилити до утворення піни,
🔸ретельно потерти руки протягом 20 сек, змити,

🔸витерти насухо одноразовою серветкою.

Якщо вода та мило недоступні, використовують дезинфікуючий засіб для рук, який містить щонайменше 60% спирту. Ці засоби швидко знижують кількість мікроорганізмів на руках, проте вони не забезпечують захисту від усіх типів бактерій та вірусів. Важливо вказати дитині, що при попаданні цих речовин в очі чи рот, вони можуть нашкодити.

✅Треба вчити дітей регулярно підстригати нігті на руках та ногах, не дозволяти гризти нігті.

✅Не менш важливий вид гігієни – це гігієна харчування. Умови її дотримання:
🔸миття рук перед прийомом їжі,
🔸посуд має бути чистим, без пошкоджень,
🔸не можна ділитися посудом, стаканом з друзями чи користуватися чужими,
🔸коли діти беруть перекус з дому, розказати як правильно зберігати різні продукти харчування, нагадувати, що сирі овочі та фрукти потрібно мити перед вживанням,
🔸дітям треба пояснювати, що при купівлі в кіосках продуктів потрібно звертати увагу на загальний вигляд продукту, термін придатності, повинні знати про користь та шкоду конкретних продуктів, а продукти, що продають вуличні торговці можуть бути небезпечними через недотримання правил їх приготування.
Будьте здорові!