
Патогенні мікроорганізми часто поширюються, коли дитина торкається предмета, забрудненого мікроорганізмами, а тоді – власного обличчя, очей, носа, рота. Тому треба вчити дітей не торкатися немитими руками волосся, лиця.
Попередити розповсюдження респіраторних інфекційних хвороб допоможе дотримання правил гігієни при чханні та кашлі. Треба навчити дитину під час кашлю чи чхання прикривати рот та ніс одноразовою серветкою або паперовим носовичком та викидати їх у смітник одразу після використання. Коли немає серветки, закрити обличчя з допомогою рукава чи зігнутої в лікті руки. Носовичок не використовують, бо в ньому накопичуються мікроорганізми.
При появі перших симптомів інфекційного захворювання, необхідно дитину залишити вдома, щоб попередити ускладнення та передачу інфекції іншим. У школу можна повернутися після повного одужання.
Діти мають бути обізнаними:

Змалечку треба пояснювати дітям, що на всіх предметах є бруд та мікроби, які часто залишаються на шкірі рук. Коли не мити рук, то збудники хвороб можуть потрапити в організм.



витерти насухо одноразовою серветкою.
Якщо вода та мило недоступні, використовують дезинфікуючий засіб для рук, який містить щонайменше 60% спирту. Ці засоби швидко знижують кількість мікроорганізмів на руках, проте вони не забезпечують захисту від усіх типів бактерій та вірусів. Важливо вказати дитині, що при попаданні цих речовин в очі чи рот, вони можуть нашкодити.
Треба вчити дітей регулярно підстригати нігті на руках та ногах, не дозволяти гризти нігті.





