Настав перід підвищеної вірусної захворюваності на грип, грві та простудні захворювання. Про це розповсюджене захворювання сьогодні вам розповість сімейний лікар нашого центру Пограбська Юлія Анатоліївна.

Останні 2 роки медики більше спостерігали Covid-19 і рідко грип та інші віруси, бо коронавірус ніби “витіснив” всі інші віруси. У цьому сезоні вже менше Covid-19, але більше захворювань на грип та інші віруси.
Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми, подібні до ознак інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), але набагато небезпечнішим.

Клінічні ознаки грипу:
1️⃣раптовий початок;
2️⃣головний біль;
3️⃣ломота у м’язах і суглобах;
4️⃣біль у горлі;
5️⃣підвищення температури тіла до 38 °С і більше;
6️⃣кашель;
7️⃣в окремих випадках — блювота і пронос.

Як можна заразитися вірусом грипу?
Вірус грипу передається повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

Як довго є заразним хворий на грип?
Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для інших протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, сім днів.

Ускладнення грипу
Найчастіше це пневмонія. 

Як попередити зараження грипом?
– уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
– обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
– часто провітрюйте приміщення;
– часто мийте руки з милом;
– не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
– уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
– прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути.

Якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.
☝️Найкраща профілактика грипу — це щорічна вакцинація.

Щорічна вакцинація від грипу — це найкращий спосіб:
✅зменшити ризик захворіти на грип;
✅зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.

Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.
Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону (у вересні, жовтні). Але, якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти вірусу.
Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

Основні групи ризику:
1️⃣Вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності.
2️⃣Літні люди — імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, коли вам за 65.
3️⃣ Люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.

📍Вакцини:
– «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція, чотирьохвалентна);
– «Джісі Флю Квадривалент» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, чотирьохвалентна).