Менінгококова інфекція: як захистити себе від захворювання?
Розповідає лікар-педіатр Камінська Наталія Василівна.

У наш час, коли думки охоплює пандемія і захист себе від Ковіду, на жаль, втрачається пильність щодо інших хвороб. Проте інфекційні захворювання досі є серед нас і захищати свій організм комплексно варто завжди.

Однією з таких є, менінгококова інфекція – антропонозне інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом і має різні клінічні прояви.
Менінгококову інфекцію викликає Neisseria meningitidis. Менінгокок передається аерозольно або ж при прямому контакті з хворою людиною.
Інфікування може призвести як до формування носійства, так і до серйозного ураження життєво важливих органів. Важливим методом профілактики є вакцинація. В Україні зареєстровані дві вакцини Менактра та Німенрикс.

🔰 “Менактра”
🔸дітям від 9 місяців до 2 років – 2 дози, з інтервалом 3 місяці;
🔸дітям від 2 років та дорослим 1 доза;

🔰“Німенрикс” дозволена дітям з 6 тижнів. Всього 3 дози.

Важливо знати: Вакцинація дозволить уникнути гнійного менінгіту, сепсису, менінгоенцефаліту, поліорганної недостатності та інших тяжких уражень, викликаних менінгококом, і їх наслідків. Щепитись від менінгококової інфекції показано і дітям, і дорослим. Найбільшої групи ризику належать малюки від 6 місяців до 3 років.
Захистіть себе та своїх дітей. За додатковою інформацією зверніться до свого лікаря.