Пандемія COVID-19 увійшла до України у 2020 році і до нині продовжує завдавати чимало шкоди здоров’ю українців. З того часу багато чого змінилось, було винайдено вакцини, розроблені схеми вакцинації, визначені можливі побічні ефекти, протипоказання до застосування та ще купа інших нюансів, від умов перевезення до одночасного введення з іншими вакцинами.

Звичайно, що досить складно слідкувати за усіма новинами та змінами щодо COVID-19 в світі та Україні. Саме для цього в медичному чат-боті Марта був створений модуль – «Вакцинація від COVID-19».  Але це не просто черговий довідник чи перелік загальної інформації / статистики – НІ!

Це – докладно опрацьований помічник, що допомагає орієнтуватись та слідкувати за швидкими змінами у інформації щодо самого захворювання (COVID-19) та вакцинації від нього. Розділ містить понад 135 запитань та відповідей, наданих у зрозумілій формі, що структуровані за 9 основними напрямками (типи вакцин від COVID-19, ефективність вакцин, безпечність вакцин, схеми вакцинації, протипоказання, організаційні моменти тощо).

Для зручності користування функціоналом та швидкості отримання потрібної інформації було використано машинне навчання чат-боту (Machine Learning). Завдяки цьому «Марті» можна задати питання у довільній формі (що стосується вакцинації від COVID-19) і вона зможе надати потрібну відповідь, скерувавши у потрібний розділ.

У розробці функціоналу було використано інформацію суто з офіційних джерел: сайт вакцинації від COVID-19 МОЗ України, Центр громадського здоров’я України. При цьому інформація постійно оновлюється для підтримання у актуальному стані. Також триває навчання чат-боту відповідно до запитів користувачів для надання максимально коректних відповідей.

Нагадуємо, підключитись до «Марти» можна за посиланням https://medbucha.org/medbot-marta за допомогою смартфону через Viber чи Telegram.