Вакцинація

Вакцинація – це єдиний надійний спосіб запобігти захворюванням та їхнім ускладненням. Український Календар профілактичних щеплень (https://goo.gl/tbWVyX) передбачає вакцинацію від 10 захворювань (https://goo.gl/wfLwEM):

✔️ туберкульозу
✔️ поліомієліту
✔️ дифтерії
✔️ кашлюка
✔️ правця
✔️ кору
✔️ гепатиту В
✔️ гемофільної інфекції
✔️ краснухи
✔️ епідемічного паротиту

Зверніть увагу, що зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, можна ЛИШЕ у комунальних (які часто називають «державними») закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу (де працюють сімейні лікарі, терапевти й педіатри). Всі вакцини за Календарем профілактичних щеплень діти і дорослі отримують безоплатно. Якщо дитина пропустила щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно до 18 років. Планові щеплення проти дифтерії та правця (кожні 10 років) для дорослих в державних закладах охорони здоров’я також проводять безоплатно. Дорослі з груп ризику (медики, освітяни, студенти, військові, учасники ООС) можуть безоплатно вакцинуватись проти кору, паротиту і краснухи.

Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці (https://goo.gl/YHFV1H). Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.

Вакцини мають прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я – гарантію якості найавторитетнішої організації у галузі охорони здоров’я у світі. Їх закуповує для України за кошти держбюджету Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine

Джерело: https://www.facebook.com/pg/moz.ukr


Напишіть відгук