Підсумки роботи Бучанського ЦПМСД за 2018 рік.

27 березня в КНП «Бучанський ЦПМСД» БМР за участю керівника ЗОЗ Оксани Джам, начальника відділу охорони здоров’я Лариси Матюшенко, керівного складу і завідувачів амбулаторій, лікарів відбулося засідання Медичної Ради.

На засіданні було підведено підсумки роботи закладу охорони здоров’я за 2018 рік, визначено проблемні питання та пріоритетні напрямки роботи на 2019 рік.

Сьогодні медична реформа йде впевненими кроками. І ми маємо продовжувати започатковані зміни. КНП «Бучанський ЦПМСД» БМР став одним з флагманів впровадження медичної реформи не тільки в місті, об’єднаній громаді але й по всій Київщині.

Діяльність КНП «Бучанський ЦПМСД» БМР за звітний період була спрямована на реалізацію заходів щодо підвищення якості, доступності медичної допомоги населенню та покращення рейтингових показників роботи закладу, постійно велась робота щодо впровадження «Національної стратегії реформування системи охорони здоров’я в Україні на період 2015-2020 років».

За звітний період:

  1. Покращились показники виявлення захворюваності серед дорослого та дитячого населення.
  2. Внаслідок посиленої роботи закладу поліпшився стан громадського здоров’я.
  3. Підписано договір про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України (договір від 05.06.2018р.).

Кількість підписаних  декларацій:

Буча – 30 624

Гаврилівка – 3 004

Блиставиця – 675

Луб’янка – 1242

  1. Покращено санітарно-освітню роботу серед населення шляхом індивідуальної роботи на прийомі лікарів, збільшення виступів на радіо, подання статей в регіональну та обласну пресу, висвітлюючи найбільш актуальні та проблемні питання, в тому числі щодо ведення здорового способу життя населення м. Буча та реалізації пілотних проектів.
  2. Медичною спільнотою закладу спільно з Бучанською міською радою та залученням представників Міністерства охорони здоров’я проведено ряд презентаційних зустрічей з населенням міста щодо реформування первинної медичної допомоги.
  3. КНП «Бучанський ЦПМСД» БМР прийнято нову Програму «Розвиток первинної медико – санітарної допомоги на засадах сімейної медицини Бучанської міської ради на 2018-2020 роки».
  4. 9. Працює система заохочень працівників: премії, надбавки, виплати на оздоровлення, забезпечення соціальних потреб.
  5. Впроваджено на кожному робочому місці лікаря та реєстратури всіх структурних підрозділів центру ліцензованої Медичної інформаційної системи «Медейр»;
  6. Закуплено 28 комп’ютерів на кожне робоче місце лікарів первинної ланки всіх структурних підрозділів центру (відповідно до основного списку обладнання, устаткування та засоби на кожне робоче місце всіх структурних підрозділів центру у відповідності до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів, які надають первинну медичну допомогу»);

Перспективи розвитку:

Головна мета розвитку галузі в 2019-2020 роки – забезпечення високоякісної і доступної медичної допомоги, динамічний розвиток системи охорони здоров’я з орієнтацією на профілактику захворювань, формування мотивації до здорового способу життя населення і покращення демографічної ситуації в регіоні в умовах реформування системи охорони здоров’я, яке спрямоване на здійснення заходів щодо розмежування рівнів медичної допомоги, структурної реорганізації закладів охорони здоров‘я, запровадження нових фінансових механізмів, системи контролю якості медичної допомоги.

Впровадження нового етапу децентралізації, реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіальної реформи водночас в зв’язку з прийняттям Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 р. №157-VIII дозволило з 01.01.2019 року приєднати до м. Буча три села: Блиставиця, Гаврилівка з Тарасівщиною та Луб’янка.

Це лише початок реформи, а відтак процес об’єднання громад сіл, селищ та міст у самодостатні ОТГ буде тривати надалі, а тому кількість новоутворених суб’єктів місцевого самоврядування постійно збільшуватиметься, що буде призводити до збільшення потреби населення громади в наданні медичних послуг та формуванні нової мережі закладів охорони здоров’я об’єднаної територіальної громади.

В рамках спроможної мережі готуються нормативні документи для дооснащення існуючих АЗПСМ та будівництва нових АЗПСМ в м. Буча та населених пунктах об’єднаної територіальної громади.

Впроваджуються нові технології інформаційного забезпечення управління охороною здоров’я, медичних програм та комп’ютерної техніки.

Широка пропаганда здорового способу життя та дотримання його населенням при сучасних економічних та соціальних умовах життя.

Вирішення цих основних проблем дасть можливість підняти систему охорони здоров’я на якісно новий рівень розвитку. Але це можливо при умові, що держава та її виконавчі структури будуть робити все можливе для розвитку галузі охорони здоров’я, як пріоритетного напрямку народного господарства.

 

Напишіть відгук