Карантинні рослини та бур’яни!

Шановні мешканці Бучі!

З метою недопущення збільшення захворюваності на алергічні риніти, кон’юнктивіти, поліноз, бронхіальну астму що викликані безконтрольним розростанням амброзії в населених пунктах. На виконання листа МОЗ України від 28.02.2019 року № 919/5412, Наказу Міністерства аграрної політики України від 27 січня 2005 року N 40 «Про затвердження Інструкції з виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ карантинних бур’янів», Закону України “Про карантин рослин”, постанови Кабінету Міністрів України26 травня 2004 року N 672 “Про затвердження Порядку проведення інспектування, огляду, обстеження та знезараження підкарантинних матеріалів і об’єктів та їх переліку” та Положення про Державну службу з карантину рослин України, затвердженого наказом Міністерства аграрної України від 11 грудня 2003 року N 439.

Для забезпечення належного санітарного стану міста, збереження здоров’я мешканців інформуємо про необхідність боротьби з карантинними рослинами та бур’янами.

Карантинні рослини – це особливо шкідливі види, яких немає на території країни або вони наявні обмежено і чисельність яких регулюється спеціальними заходами. Знищувати карантинні рослини можна різними способами: скошування, виривання, виполювання поблизу своїх садиб, офісів та прилеглих територій.

Найбільш поширені на території міста рослиникарантинних бур’янів – амброзія полинолиста та ценхрус довгоголковий.

Амброзія полинолиста – однорічна, рослина, за зовнішнім виглядом подібна до коноплі, а розміром і формою листків нагадує полин гіркий. Розмножується виключно насінням, утворюючи на одній рослині від 80 до 20000 насінин, які зберігають здатність до проростання від 10 до 40 років. Відзначається великою біологічною активністю та здатна пригнічувати та витісняти не тільки культурні, а і дикорослі рослини.

Ценхрус також є особливо небезпечним карантинним бур’яном, що розмножується насінням. Життєдіяльність у грунті насіння зберігає протягом 5 років.

Шановні мешканці, керівники підприємств, установ та організацій! Просимо Вас з великою відповідальністю поставитись до проблеми поширення карантинних рослин у нашому місті, адже саме завдяки своєчасному виявленню та знешкодженню цих рослин зможемо

вплинути на появу певних захворювань та розвиток їх ускладнень серед населення.

 

Адміністрація

КНП «Бучанський ЦПМСД» БМР

 

За даними Міністерстваохорониздоров’я

 

Напишіть відгук