Як обрати сімейного лікаря

З 1 квітня 2018 року стартує національна програма «Обери свого лікаря», що реалізується в рамках медичної реформи, ініційованої Міністерством охорони здоров’я України.

У виборі лікаря можна керуватися різними інструментами: поради друзів, досвід лікування, медичний портал «MedKontrol». До квітня поточного року року Ви можете визначатися з лікарем, а починаючи з квітня поточного року, зможете підписати з ним декларацію. Варто відзначити, що сімейний лікар може обслуговувати (лікувати) всю сім’ю, включаючи батьків і дітей або вибрати для кожного члена сім’ї в т.ч. і для дитини. При цьому буде можливість вибрати для своєї дитини педіатра, якщо його вважатимуть більш компетентним у питаннях дитячого здоров’я.

Без підписаної декларації з сімейним лікарем ви не зможете безкоштовно звертатися до профільних фахівців (офтальмологи, отоларингологи, хірурги, гінекологи і т.д.).

Для підписання декларації з обраним лікарем необхідно звернутися в поліклініку (Центр первинної медико-санітарної допомоги) за місцем проживання.

Крок 1. Ви звертаєтеся в реєстратуру і називаєте ПІБ обраного лікаря.

Крок 2. Пред’являєте паспорт і ідентифікаційний код (за наявності). При підписанні декларації від імені дитини потрібно його свідоцтво про народження і документи (паспорт, ІПН) обох батьків або опікунів.

Крок 3. Реєстратор вносить Ваші дані в декларацію (як правило, в електронному вигляді), в т.ч. і номер мобільного телефону для верифікації особистості.

Крок 4. На вказаний номер моб. телефону приходить СМС-повідомлення з кодом, який Ви повідомляєте реєстратору для підтвердження своїх даних. У разі відсутності моб. телефону реєстратор зробить копії Ваших документів.

Крок 5. Ви підписуєте декларацію з обраним лікарем і забираєте один екземпляр собі.

Напишіть відгук