Сезон відпусток: які ліки для дитини потрібно взяти з собою?

ліки для дитиниВже  зовсім скоро  настане літо – золота пора канікул та відпусток!  Сім’ї з дітьми масово їдуть на море, і водночас з радісним очікуванням відпочинку,  у батьків з’являється тривога – а раптом  діти там захворіють?

Ліки для дитини у відпустку: чи завжди більше – це краще?

Найголовніша  порада –  не треба  наперед панікувати, адже всюди є місцеві лікарі, які завжди прийдуть вам на допомогу!

Не потрібно  брати багато препаратів, і не рекомендується  брати препарати, призначення яких необхідно узгоджувати з лікарем.  Тобто антибіотики, спазмолітики, протикашльові препарати і тд – НЕ ТРЕБА брати з собою. Логіка проста: ці препарати призначаються тільки лікарем, а там де є лікар – можна купити і ці препарати.

Тому брати тільки:

 1. Те, що ви зможете застосувати без огляду лікаря
 2. Те, що допомагає від найбільш часто виникаючих проблем у відпустці.

Якщо ви їдете відпочивати з дитиною за кордон,  обов’язково оформіть страховий поліс (це гарантія вашого спокою і допомоги в будь-яких  ситуаціях).

Найчастіші хвороби дітей на відпочинку у спекотних країнах:

 1. Сонячні опіки, тепловий “перегрів”.
 2. Вірусна пухирчатка (вона ж «турецька вітрянка»)
 3. Зовнішній отит (він же «Отит водолаза”)
 4. Кон’юнктивіт
 5. Садна, травми, опіки медуз.
 6. Діарея мандрівників.
 7. Загострення хронічних захворювань.


Виходячи з цього, з собою у відпустку, для дитини, потрібно взяти:

 • Сонцезахисний крем із захистом не менше 50+, водостійкий, призначений для дітей; ретельно обробляти шкіру дитини кожен раз перед виходом під прямі сонячні промені.
 • Гідровіт, або Хумана Електроліт, якщо не знайдете – хоча б Регидрон. Приймати розведений порошок при повторній блювоті і діареї, для лікування зневоднення, в обсязі не менше, ніж сумарний обсяг блювоти і стільця, дрібно (по 1-2 столовій ложці кожні 5 хвилин, 1-2 літри на добу).
 • Комбини Дуо вушні краплі. Дозволені в усьому світі з 6 місяців. Закапувати у хворе вухо при свербінні і болю у вусі при зовнішньому отиті.
 • Нурофен сироп або Еффералган сироп. Застосовувати при високій температурі або болю,(дотримуватисьу дозування згідно ваги дитини), до 4х раз на добу. УВАГА! При болю в животі до огляду лікаря знеболюючі НЕ ЗАСТОСОВУВАТИ!
 • Антисептики (мірамістин або хлоргексидин), для обробки інфікованих ран і саден.
 • Тобрекс краплі очні – при кон’юнктивіті.
 • Перев’язувальний матеріал: бактерицидний і стрічковий лейкопластир, бинт.
 • Антисептики для профілактичної дезінфекції неушкодженої шкіри рук: октенисепт, Стерилліум, деттол і тд.
  Обробляти руки перед їжею (після миття з милом), особливо важливо при близькому контакті з людиною, що страждає на діарею або блювоту.
 • Препарати від хронічного захворювання вашої дитини, за погодженням з вашим педіатром (дитині з астмою – дозований інгалятор сальбутамола і спейсер, дитині з полінозом – зодак краплі всередину і опатонол очні краплі, атопічний дерматит – крем адвантан і таблетки супрастин і тд)

Ще раз рекомендуємо: не потрібно тягнути з собою кілька  кілограмів  ліків « на всі випадки життя».  В даному випадку ” Що менше – то краще”:  і тому, що це зайва вага, і зайве місце в валізах, і тому що так у вас буде менше спокуси займатися самолікуванням, і своєчасно звернутись за  допомогою до місцевих лікарів.

Гарного  вам відпочинку і міцного здоров’я!

Напишіть відгук